TheGrue.org

Ogłoszenia duszpasterskie w parafii Świerzno - 01.12.2019

Opublikowano: niedziela, 01 grudzień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Msze św. roratnie będą odprawiane w godzinach popołudniowych. Program roratni z dziećmi będzie realizowany od poniedziałku do soboty. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.
  2. W niedzielę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików i książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. W środę po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca, a następnie Krąg Biblijny.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; I piątek miesiąca, I sobota miesiąca, od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  5. Jak zawsze po Mszy św. możemy nabyć „Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz.
  6. Trwa "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Można złożyć ofiarę na to dzieło i zabrać pamiątkową świecę na wigilijny stów. Można także zaopatrzyć się w opłatki.
  7. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie dekoracji adwentowej, modlitwę i ofiary składane na potrzeby całego Kościoła. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  8. Pragnę przypomnieć, że żłóbek w tym roku przygotowuje sołectwo Świerzno.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

 

Ks. prał. Paweł Brostowicz – proboszcz