TheGrue.org

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Opublikowano: niedziela, 19 luty 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wiemy, że pijaństwo przynosi cierpienie wielu ludziom. Podejmijmy tę intencję w naszych modlitwach.
 2. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę 22 lutego posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msza św. w tym dniu o godz. 17.00. Ofiary złożone w tym dniu są przeznaczone na pomoc ubogim.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 18 do 60 roku życia.
 4. W wielkim poście gromadzimy się na nabożeństwach: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 10.40. Tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej.
 6. Z okazji Wielkiego Postu warto podjąć jakieś postanowienie. Zdaniem wielu ojców duchownych jest to najlepsza droga dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.
 7. Za udział w nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi z klas I, II, III i ich rodzicami.
 9. Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”.
 10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby Kościoła – Bóg zapłać!
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

 

                                                                                              Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz