TheGrue.org

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ

Opublikowano: niedziela, 02 kwiecień 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia.
 2. Proszę korzystać z sakramentu pokuty, szczególnie we wtorek od godz. 18.00, tak by każdy mógł godnie przeżyć święte tajemnice Wielkiego Tygodnia.
 3. W WIELKI CZWARTEK odprawiana jest tylko Msza św. Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.
 4. W WIELKI PIĄTEK zachowajmy post ścisły. W tym dniu od godz. 10.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek od 15.30 do 18.00. W godzinie Miłosierdzia Bożego (o godz. 15.00) odprawimy Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja Pana Jezusa do godz. 20.00.
 5.  WIELKA SOBOTA. Zachęcam do zachowania postu. W tym dniu adorujemy Najświętszy Sakrament przy Grobie Pańskim od godz. 12.00 do 15.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy.

Poświęcenie pokarmów: Gatka - 10.00; Malęcino - 10.20; Bobięcino - 10.35; Kawcze - 10.50; Świerzenko - 11.05; Biała - 11.20; Świerzno - 11.40. Na poświęcenia pokarmów przynosimy skarbonki z jałmużną postną.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00.

 1. REZUREKCJA w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 6.00. Proszę o zaangażowanie się w procesję, która jest radosną manifestacją naszej wiary w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Druga Msza św. o godz. 11.00.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 3. Przez cały Wielki Tydzień możemy przynosić do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 4. W zakrystii wyłożona jest lista dla osób chętnych do czytania Pisma św. w wielki piątek i wielką sobotę.
 • Można nabyć kolejny numer "Gościa Niedzielnego".
 • Za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a zwłaszcza za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję, Bóg zapłać. Proszę o uporządkowanie terenu przykościelnego i przy krzyżach przydrożnych.
 • Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Bożego - szczęść Boże!

 

                                                                                              Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz