TheGrue.org

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Opublikowano: sobota, 15 kwiecień 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Alleluja!

         Niech Zmartwychwstały Chrystus da siłę do codziennych zwycięstw i napełnia radością każdego dnia. Niech będzie źródłem nadziei, niech pozwoli wierzyć wiarą niezłomną i patrzeć oczyma miłości na znaki Jego żywej obecności. Radosnych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz serdecznych spotkań w rodzinnym gronie życzy Wasz duszpasterz!

  1. Dzisiaj z głęboką wiarą powtarzamy: Chrystus zmartwychwstał!, Chrystus żyje! Z wdzięcznością kieruję słowa podziękowań do wszystkich, którzy przyczynili się, aby liturgia tych dni miała godną oprawę. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej. Dziękuję strażakom za wartę honorową, ministrantom za oprawę liturgiczną, za adorację i modlitwę – Bóg zapłać!
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.
  3. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W związku z tym w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę, niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbieramy ofiary do puszek na Caritas Diecezji i Parafii.
  5. Można nabyć "Gościa Niedzielnego”.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc okazaną w minionym tygodniu, a zwłaszcza za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję za uporządkowanie terenów przy krzyżach przydrożnych oraz za dekoracje w kościele.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzę radosnych Świąt Wielkanocnych oraz błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

 

                                                                                              Ks. prał. Paweł Brostowicz - proboszcz