OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

Opublikowano: niedziela, 27 listopad 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Msze św. roratnie będą odprawiane zasadniczo w godzinach popołudniowych. Program roratni z dziećmi będzie realizowany od poniedziałku do soboty. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.
  2. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem. Pierwsza sobota miesiąca - dzień odwiedzin chorych od godz. 10.00.
  3. Jak zawsze po Mszy św. możemy nabyć „Gościa Niedzielnego”.
  4. Trwa "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Można złożyć ofiarę na to dzieło i zabrać pamiątkową świecę na wigilijny stół. Można także zaopatrzyć się w opłatki.
  5. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła, przygotowanie dekoracji adwentowej, modlitwę i ofiary składane na potrzeby całego Kościoła. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  6. Pragnę przypomnieć, że żłóbek w tym roku przygotowuje sołectwo Świerzenko.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionych dni tygodnia. Szczęść Boże!

 

Ks. prał. Paweł Brostowicz – proboszcz