OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

Opublikowano: sobota, 23 marzec 2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w WIELKI TYDZIEŃ, który kończy czas tegorocznego Wielkiego Postu w czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej Rozpoczynamy świętowanie TRIDUUM PASCHALNEGO MSZĄ o godzinie:

18.00 w ŚWIERZNIE

19.00 W ŻYDOWIE

Po Mszach św. przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy adoracji zwanej tradycyjnie Ciemnicą, w tym dniu adoracja do 21.00 w Żydowie i Świerznie.

Z okazji rozpoczęcia Wielkiego tygodnia zapraszamy chętnych do przygotowania ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego we wtorek o godzinie 18.00 .

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Kościół nie odprawia w tym dniu Mszy św. Nabożeństwo WIELKIEGO PIĄTKU ROZPOCZNIE SIĘ o:

18.00 w Świerznie,

19.00 w Żydowie

Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy wznowiona w Żydowie o godzinie 10.00. w Świerznie po Drodze Krzyżowej o 15.00. W Żydowie tradycyjnie klucz bierzemy ze sklepu po adoracji odnosimy i gasimy świece. Adoracja w Grobie po liturgii Wielkiego Piątku do 21.00

Droga Krzyżowa w tym dniu Żydowo i Świerzno 15.00.

 1. WIELKA SOBOTA – LITURGIA rozpocznie się w Żydowie i Świerznie o godzinie 20.00 rozpaleniem ogniska, poświęceniem i procesją światła. Po Liturgii Paschalnej oznajmimy światu Zmartwychwstanie naszego Pana Procesją Rezurekcyjną w nocy. Ze względu na połączenie parafii nie będzie rezurekcji rano w Żydowie ani w Świerznie, będzie natomiast w DRZEWIANACH MSZA ŚW. REZUREKCYJNA O GODZINIE 6.00 W NIEDZIELĘ WIELKANOCY.
 2. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:

 

9.00 – Chocimino na parkingu przed Kościołem nie wchodzimy na ogrodzony plac przed

kościołem

9.20 – Żydowo - kościół

9.40 – Kępiny przy wiacie

9.55 – Drzewiany – kościół

10.05 – Stare Borne – wiata

10.20 - Kępsko przy krzyżu

10.30 – Gołogóra – kościół

11.00 – Świerzno- kościół

11.15 – Świerzno - kościół

 

 1. Msza św. w Niedzielę Wielkanocną: 6.00 – Msza św. rezurekcyjna w Drzewianach, 8.30 – Świerzno, 10.00 – Żydowo, 11.30 - Gołogóra
 2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna TYLKO we wtorek od 8.00 do 8.30, po wcześniejszym telefonicznym kontakcie z księdzem.
 3. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w sklepie przy kościele.
 4. Dziś po Mszach św. zbiórka na remont DPS w Przytocku.
 5. Również dziś po Mszach św. CARITAS rozprowadza paschaliki na Wielką Sobotę.
 6. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy sadzeniu drzewek w Zakątku św. Joachima i Anny jak i na polu przy plebanii.
 7. Jako wspólnota parafii w Żydowie, dziękujemy za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie jej do niedzielnej liturgii . W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Sekuła Elżbieta i Kochanowska Regina – proponuje na dzień sprzątania wtorek po dekoracji kościoła.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, Wszystkim w codziennych obowiązkach Bóg, niech hojnie błogosławi, a nasi patronowie i Matka Boża wypraszają potrzebne łaski.

Ks. Robert Gromek – proboszcz Żydowa, administrator Świerzna.